Drukarki w przemyśle

Jeśli mamy przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją lub sprzedażą, z pewnością mamy skład magazynowy przepełniony asortymentem i każdy ma etykiety. W związku z tym powinniśmy prowadzić inwentaryzację. Na szczęście przeminęły już czasy, gdy trzeba było wykonywać to metodą notesu i ołówka.

drukarki etykiet
Źródło: www.eti-go.pl
Obecnie istnieją narzędzia ułatwiające tę operację. Są to systemy informatyczne wspomagane właściwie skonfigurowanym sprzętemelektronicznym.

Urządzenia używane przy gromadzeniu informacji o towarach to przede wszystkim kolektory danych. To mobilne aparaty wykorzystywane do sczytywania kodów kreskowychnaklejonych na wszelkie towary. Następnie informacje te przesyła się do programu. Tego typu czytniki kodów kreskowych są prawdopodobnie najpopularniejsze dziś.

Aby było wykonalne gromadzenie danych o produktach w ten sposób, każdy z nich musi mieć swój niepowtarzalny numer. Najwygodniej jest mieć napisany własny system. Kody można nanieść na produkty w procesie fabrycznym wykorzystując etykieciarki. Jeśli nie mamy w firmie linii produkcyjnej dobrze jest zainwestować w drukarki etykiet. To umożliwi oznakowanie na bieżąco wszystkich produktów, które składujemy.

Inna kwestia to produkowanie rzeczy, które powinny posiadać tabliczki znamionowe. Głównie tyczy się to różnego typu maszyn przemysłowych, pojazdów, urządzeń elektronicznych itp. Na tego typu tabliczce wybite są informacje dotyczące urządzenia, takie jak nazwa producenta, numer seryjny, warunki pracy itp. To bardzo istotny element, gdyż dostarcza mnóstwa ważnych informacji użytkownikom sprzętu.

Warto korzystać z udogodnień które proponuje nam postęp technologii, zwłaszcza w takich sprawach jak inwentaryzacja. Operacje, które były swego czasu bardzo czasochłonne, teraz są szybsze i o wiele łatwiejsze. etykiet (kliknij aby zobaczyć więcej)


Źródło : Etisoft