Co brać pod uwagę wybierając mieszkanie na warszawskich Bielanach?

Zrośnięte z dzielnicami bliżej centrum Warszawy, ale i trochę bardziej odległe od śródmieścia – stołeczne Bielany jako rejon stolicy są ciekawym połączeniem dla ludzi wolących dojeżdżać do centrum i nie płacić przy tym wysokich czynszów. Nowe budownictwa wcale nie są droższe niż starsze mieszkania w zbudowanych już blokach.
Konkretne szczegóły znajdziemy choćby na stronach ogłoszeniowych.

własne cztery kąty
Wyszczególniane są wszelkie istotne kryteria jak: rozlokowanie w dzielnicy, liczba pokoi, nawet rok budowy lub jej zakończenia. Tak, planowanego zakończenia – nowe budownictwo ma to do siebie, że zakończenie budowy następuje już wtedy, gdy „surowe” mieszkanie jest już przez kogoś „zarezerwowane”. Już teraz w internecie znajdziemy oferty z mieszkaniami, których otwarcie przewiduje się w 2016 roku. Za najęcie i sprzedaż oraz zadbanie o spokój na rosnącym osiedlu zajmują się deweloperzy.Cena za metr kwadratowy powierzchni mieszkania na Bielanach najczęściej oscyluje w przedziale 5-8 tys. zł. Parametr ten nie idzie w parze z rokiem budynku, bywa i tak, że mieszkania z kilkuletnim stażem mają wyższe stawki od nowoczesnego i … jeszcze nie powstałego budownictwa. Naturalnym stanem rzeczy są różnice kilkunastu tysięcy w mieszkaniach o podobnym standardzie, kiedy któreś posiada o kilka pokojów więcej. Przeciętne dwupokojowe mieszkanie na piętrze to koszt w granicach 300-500 tysięcy złotych. Cztery pokoje kupione to koszt sięgający miliona złotych.

Wejdź na ten odnośnik, aby poznać analogiczne materiały. Przykładowo zobacz serwis (https://www.tectumgroup.pl/dachy-przemyslowe/), który proponuje interesującą Cię tematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

nowe budownictwo

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Istotna dla warszawiaków w tutejszych warunkach, jest sprawa akceptacji skali głośności. Znaczenie odrywają też solidne okna. W centrum nie można uciec od zgiełku, a tym samym nie da się znaleźć chwili na porządne wyciszenie. Mieszkania na Bielanach cechuje „umiarkowany poziom” wyciszenia – czytamy – apartamenty w Warszawie. Cena lokum potrafi spaść w przypadku kupowania mieszkań na parterach – zarówno przez większe nagłośnienie z ulicy jak i potencjalne zagrożenie. Wynajmujący i kupujący mieszkania na parterach wiedzą w czym rzecz.
Dla mieszkańca kupującego mieszkanie w Warszawie, w tej jak i innej dzielnicy, kluczowa jest także logistyka. Bliskość do sklepów i miejsca pracy to podstawa, do tego dochodzą kwestie dopasowania do przystanków, szkół itp.