Rynek lokali użytkowych – trendy

Autor: mkosut
Rosnąca z każdym dniem ilość inwestycji o przeznaczeniu gospodarczym, stymulowanych wzrastającym zainteresowaniem, nie miało odpowiedniej ilości czasu jeszcze wpłynąć na malejącą po stagnacji podaż. Jaka jest sytuacja wśród biurowców? Czy w poprzednich kwartałach wykształciły się mające większy wpływ trendy, na które warto zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnieZ całą pewnością tendencją na rynku powierzchni komercyjnych są przestrzenne lokale. Zwiększający się popyt zaczął ożywiać inwestycje deweloperów, którzy położyli nacisk nie jedynie na efektowne wykończenie, ale i na rozmiar. Szukając w przeglądarce choćby „biura do wynajęcia wrocław” znajdziemy oferty wielkopowierzchniowej.

W związku z zainteresowaniem związanym z większymi przestrzeniami i rosnącej liczbie globalnych przedsiębiorstw otwierających własne centrale w naszym kraju rozwinęła się moda na biura „na zamówienie”. Firma kupuje przestrzeń w budowli jeszcze w fazie projektowania i dopasowuje pomieszczenia do własnych preferencji i gustów. Jest to nie tylko niesamowicie praktyczne, ale również oszczędniejsze z uwagi na mniejsze koszty zakupu przy wcześniejszym zakupie czy pre-let.

Po drugie: rosnący. Od początku roku wzrasta także skłonność do zakupu na powierzchnie komercyjne. Wiodącą rolę odgrywa tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, budowanie sieci administracyjnej w większych aglomeracjach i pobudzenie aktywności krajowych podmiotów gospodarczych.

Abstrahując od kilku kłopotów połączonych z transportem.

Nie czekaj dłużej – kliknij ten link – przeczytasz tam uwagi na temat dotyczące tej tematyki, one też na pewno niezwykle Cię zainteresują.

Różnica pieniężna przesądza o tym, że najlepiej wynajmują się miejsca ulokowane poza centrum. Ono natomiast zarezerwowane jest przez światowe wielkie firmy, ich możliwości budżetowe dyktują wysokość cen najmu.

Po trzecie: niewielka dostępnośćKryzys nie daje o sobie zapomnieć i zablokowanie czy porzucenie zamierzonych inwestycji biurowych doprowadziła do wyraźnego zmniejszenia podaży. Skutkiem jest istotne ograniczenie w dostępie do poszukiwanej powierzchni biurowej.

Wyszukując „lokale użytkowe Wrocław” otrzymamy znacznie mniej ofert niż kilka lat temu. Ten stan rzeczy może potrwać, bo choć liczba rozpoczętych projektów znowu zwiększa się, na wykonanie inwestycji potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości można znaleźć w serwisie – lokale do wynajęcia Wrocław.