Rynek nieruchomości a kryzys

Kryzys gospodarczy sprzed kilku lat nie oszczędził polskiego rynku nieruchomości. Zwiększenie przez instytucje finansowe warunków kredytowych i podniesienie kosztów towarów budowlanych spowodowało zmniejszenie popytu na nieruchomości. W ostatnich latach uwarunkowania zmieniły się na lepsze a ilość zapytań w wyszukiwarkach np. „mieszkania Warszawa” wzrosła jednak czy możemy z nadzieją patrzyć w przyszłość?

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Polski rynek nieruchomości systematycznie odradza się po załamaniu w 2007 roku i aktualnie znajduje się w bezsprzecznie lepszej kondycji. Rynek systematycznie wzrasta. W zawiązku z problemem z utrzymaniem pracy coraz liczniej ludzie zakładają swoje firmy stymulując tym samym popyt na biura i powierzchnie handlowe. Po zastoju z lat 2008-2009 roku również firmy spoza granic zaczęły ponownie angażować swoje środki na rynku. W Warszawie i większości dużych miast agencje nieruchomości nie tylko odnotowują wzrosty sprzedaży biur, ale również można zauważyć zwiększające się zainteresowanie wynajmem. Już przez okres pierwszych 9 miesięcy 2011 roku aktywność na rynku nieruchomości komercyjnych można porównać do poziomu z całego roku 2010.

Podobnie sprawy wyglądają na rynku nieruchomości. Kłopoty banków wywołały zmniejszenie zaufania do nich czyniąc inwestycje w nieruchomości dobrą alternatywą dla lokaty kapitału.

Ta wskazówka z serwisu (https://termofol.pl/) przypadnie Ci do gustu, gdyż także mówi o nakreślanym w tym wpisie problemie. Co nie mniej warte odnotowania, robi to w zajmujący sposób.

Dodatkowo niezmiennie mimo kryzysu rosnąca stopa życia w Polsce sprawia, że utrzymuje się nie najgorszy poziom popytu na lokale mieszkalne przede wszystkim w dużych miastach. Deweloperzy także coraz trafniej potrafią przewidywać zmieniające się wymagania nabywców oraz dostosowywać do nich kolejne oferty.

Jeśli weźmiemy pod uwagę aktywność deweloperów, agencji deweloperskich i klientów na rynku nieruchomości Warszawa będzie pewnym liderem chociaż poziom nowych projektów budowlanych oraz realizowanych transakcji wzrasta we wszystkich większych miastach w Polsce. Jeśli sytuacja ekonomiczna w kraju oraz na świecie nie ulegnie zmianie na minus w następnych latach można będzie oczekiwać pozytywnego roku 2012 dla rynku nieruchomości.

Jeśli remontujesz mieszkanie więcej informacji można znaleźć na portalu Da Bud.