Opony, jakie wybrać?

Szukanie oszczędności podczas zakupów nikogo dziś nie dziwi. Na wielu elementach samochodu nie warto oszczędzać, lecz w sytuacji opon tanio nie oznacza kiepsko. Tańsze opony mają tak samo dobre parametry, jak droższe.

Dodatkowo, polecamy by zaznajomić się z ofertą opon w sklepach internetowych, które zazwyczaj gwarantują dobre ceny. Należy wpisać w wyszukiwarce frazę: sklep z oponami.

W Polsce oferują swoje produkty wszyscy liczący się w branży producenci. Jednym z nich jest firma Nokian. Ponieważ jest to fińska firma, od początku swego istnienia produkuje opony przeznaczone do jazdy w północnej części Europy. Opony Nokian to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Osiągnięcia fińskiej firmy nie są wynikiem chwilowych poczynań inżynierów, lecz sprawdzonym oraz zdobywanym przez lata doświadczeniem najlepszych inżynierów branży oponiarskiej. Nokian to tradycja i osiemdziesięcioletnie doświadczenie zdobywane nie tylko w laboratorium, lecz też każdego dnia na fińskich drogach.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polscy producenci także mogą mieć powody do dumy. Dębica opony, to bardzo dobra jakość za rozsądną cenę. Opony zimowe Dębicy ułatwiają pewne kierowanie pojazdem, nawet podczas największej zimy. Dobre bo polskie? Zdecydowanie!

Kiedy zmienić opony zimowe na letnie? Dobrze jest gdy średnie dzienne temperatury wynoszą siedem stopni Celsjusza. Demontaż opon zimowych powinien być połączony z oględzinami ich stanu technicznego, prawidłową konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed montażem opon letnich, wypada się im szczegółowo przypatrzeć. Szczególną uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadmiernie płytki, spowoduje, że szczególnie na mokrej nawierzchni samochód będzie zachowywał się nieadekwatnie do oczekiwań. Jeżeli mamy pewne wahania co do tego tematu, najpewniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed montażem opony należy przeprowadzić ich wyważenie oraz skontrolować ciśnienie.

Kliknij na odnośnik palatynat, on przedstawi Ci wątek, który Cię właśnie zafascynował. Przeczytaj tekst, zawierający interesujące informacje.

Niedobrze wyważone, spowodują, iż trudniej będzie zapanować nad samochodem.