Ekran LED – innowacja warta większych pieniędzy, czy ryzyko inwestycyjne?

Dosłownie kilka lat temu zapanował trend w reklamowaniu się przez instalowanie na ulicach miast i mniejszych miejscowości tablic LED. Wykorzystywane jako multimedialny i wielkoformatowy przekaz reklamy spełniają do dziś to samo zadanie – trafienie do jak największej ilości klientów. Czy reklamowanie się przez technikę LED uznamy za skuteczną również dzisiaj?
Ekran LED w niewielkich rozmiarach (choćby 25×100 cm) to koszt rzędu półtora, dwóch tysięcy złotych.

Najskromniejszą wersją LED są tablice, kojarzone z emisją krótkich tekstów sprzedażowych i ogłoszeń.

Jeśli chciałbyś zobaczyć omawiane zagadnienie również z innej perspektywy oraz poszukujesz analogicznych wiadomości, to więcej zobaczysz w treści.

Za urządzenie, które informuje przechodniów paskiem informacji inwestor (witryna internetowa) wyłoży w najlepszym rozrachunku tysiąc złotych. W kwestii ekranów, gdzie w grę wchodzą animacje przy okazji wzrasta powierzchnia reklamowa, a z nią koszty przedsięwzięcia.

Wzrokowo atrakcyjne, przyciągające oczy ekrany LED wykorzystywane są jako istotne narzędzie do promowania usług i produktów

ekran led

Autor: craftivist collective
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo w mieście wojewódzkim jak i powiatowym ten rodzaj reklamy spotyka się z kontaktem klientów zainteresowanych (ekran led). Dla wyliczenia kosztów takiej inwestycji w telebim należy wcześniej zaczerpnąć porady ekspertów od ekranów LED, porównać parametry, zwłaszcza zużycia prądu.

Sporo marketingowców jest zdania, że wypromowanie przez ekran LED gwarantuje większy odzew od tradycyjnych nośników reklamy takich jak plakaty czy billboardy. Z bagażu doświadczeń wynika, że odzew potrafi być większy na korzyść ekranów LED do kilkuset procent! Z drugiej strony fachowcy od reklamy mający relacje właścicieli takich ekranów nie stwierdzą, że każdy inwestor jest zadowolony z takiego sposobu perswazji, np. medas-media. Parę metrów kwadratowych wyświetlacza pod reklamę usług to koszt 5-7 tysięcy złotych, co jak się okazuje, nie zawsze zwróci się w planowanym przez inwestorów czasie.

Przy planowaniu zakupu i umieszczeniu w miejscowości tablicy LED ważne jest, w miarę możliwości i przy uwzględnieniu istniejącej infrastruktury, mądre przemyślenie sposobu rozmieszczenia. W dużych miastach sprawa jest o tyle skomplikowana, że potocznie mówiąc „ekran goni ekran”, a w gęstej konfiguracji, trudno o wybicie się. Przy konkurencji w ścisku wielkiego miasta o wygranej reklamie często przeważa wielkość ekranu LED.