Centralny odkurzacz luksus każdego domownika

W malutkiej kawalerce czasem nawet nie trzeba włączać odkurzacza bierzemy do ręki miotłę i w kilka minut mamy ogarnięty bałagan z podłogi. Ale, gdy mamy większy dom trzeba biegać do wszystkich pomieszczeń z odkurzaczem. A ile biegania z odkurzaczem mają sprzątaczki w biurowcach? Te to rzeczywiście muszą się nabiegać. Na szczęście ktoś mądry do większych budynków stworzył odkurzacze centralne. To świetne rozwiązanie w wielkich mieszkaniach, jednorodzinnych domkach i budynkach użyteczności publicznej.

Odkurzacze DOMAN

Źródło: http://www.doman.com.pl/

W naszym państwie jest kilka firm, które montują odkurzacze centralne. System centralnego odkurzania, to instalacja jednego odkurzacza w wyznaczonym pomieszczeniu i doczepienie do niego rury ssącej. To idealny pomysł, bo możemy sprzątać o każdej godzinie bez hałasu i co istotne pojemnik płuczka piasku w takim odkurzaczu starcza na kilka miesięcy. Dodatkowo przedsiębiorstwa zajmujące się tego typu odkurzaczami zadbały o to, by system oczyszczał przy okazji powietrze.

Wielki budynek, fajne rozwiązanie

Jeśli chcemy aby nasze cztery kąty lśniły czystością, tak jak życzy sobie tego perfekcyjna pani domu, czyli każda teściowa. Musimy pomyśleć o pomocy w postaci nowych techniki. Do takich właśnie rozwiązań należą odkurzacze centralne – . Przez montaż rur w ścianach, pod parkietem a bywa, że i sufitach możemy odkurzać wszystkie pomieszczenia bez wyciągania odkurzacza. Wystarczy, że zainstalowany zostanie cały system, czyli wraz z rurami jednostka centralna – silnik owej maszyny i duży pojemnik prasy komorowe na brudy.

odkurzacz

Autor: Hoover
Źródło: Hoover

Każda rura prowadzi właśnie do pojemnika, a w domu kończą się gniazdkiem, do którego wystarczy włożyć rurę ssącą. To rzeczywiście genialna metoda. Nie musimy przejmować się hałasem, bo pojemnik na brud i kurz razem z silnikiem mogą zostać zamontowane w każdym pomieszczeniu. Wszystko jest zależne od tego czy montowany jest taki system w domku jednorodzinnym, czy może w wielkim biurowców. Takie rozwiązanie sprawdzi się w wielu miejscach, nie jedynie w naszych domach. Obecnie przy budowaniu większych budynków użyteczności publicznej od razu myśli się o instalacji odkurzacza centralnego, by później nie było dodatkowych kłopotów przy jego montowaniu.